

U utorak, 23. lipnja, u večernjim satima započela je proslava nebeskog zaštitnika svetišta i župe u Podmilačju Sv. Ivana Krstitelja.
Misu uočnicu na vanjskom oltaru predvodio je vrhbosanski nadbiskup metropolit mons. Tomo Vukšić. Uz koncelebraciju 40-ak svećenika, uključujući misionare Crkve u Hrvata iz cijeloga svijeta ali i porečko-pulskog biskupa mons. Ivana Štironju, desetci tisuća vjernika iz cijele zemlje i inozemstva okupili su se na tradicionalnoj misi uočnici Svetom Ivi.
Upravitelj i župnik fra Filip Karadža na početku je pozdravio pristigle vjernike i hodočasnike koji su u i ove godine pohodili ovo svetište u općini Jajcu poznato i kao "bosanski Jordan".
u prigodnoj propovijedi mons. Vukšić je najprije tumačio kako Ivan, za razliku od svih drugih proroka, nije iz vremenske daljine navješćivao budući dolazak Spasitelja svijeta, nego je iz neposredne blizine govorio o Spasitelju.
Misnom slavlju su nazočili i hrvatski politički predstavnici predvođeni predsjedateljicom Vijeća Ministara BiH Borjanom Krišto, zamjenikom predsjedatelja Zastupničkog doma PS BIH Marinkom Čavarom općine Jajce te predsjednicom Federacije BiH Lidijom Bradara kao i predstavnici Hrvata u institucijama i ustanovama općije Jajce.


