Svečanosti su nazočili brojni uzvanici sa svih razina vlasti, akademske zajednice i civilnog društva. Izaslanstvo dužnosnika predvodili su predsjednik HDZ-a BiH i HNS-a BiH dr. Dragan Čović te predsjednica Federacije BiH Lidija Bradara.
U svom obraćanju, predsjednica Bradara uputila je iskrene čestitke ravnateljici Centra Aniti Glibic i cijelom timu djelatnika, istaknuvši njihov predan rad i viziju. “Mišljenja sam da na čelu svake javne institucije treba biti menadžer, ali da biste rukovodili ovakvim centrom, morate imati i blago srce i otvoren um. Od Vas, vaših djelatnika i o rezultatima koje postižete čujem samo najbolje diljem Federacije”, poručila je Bradara, naglasivši da se iz Studentskog centra gradi ne samo moderna ustanova, već i dom za stotine mladih ljudi – budućnost našeg naroda.
Posebne riječi pohvale uputila je ravnateljici Aniti Glibić, istaknuvši njezinu sposobnost da, unatoč svakodnevnim izazovima, svojim entuzijazmom okuplja i povezuje predstavnike svih razina vlasti i akademske zajednice. “To može samo vrijedan rukovoditelj i hrabra žena”, dodala je Bradara.
Predsjednik Čović naglasio je važnost stabilnog okvira za razvoj mladih, posebno kroz studentski standard i uvjete života, istaknuvši kako će ulaganje u obrazovanje i studentske kapacitete i dalje biti strateški prioritet.
Tijekom svečanosti, ravnateljica Anita Glibić uručila je zahvalnice dužnosnicima sa svih razina vlasti, među kojima i predsjednici Federacije BiH Lidiji Bradara te Zlatnu plaketu predsjedniku HDZ-a BiH i HNS-a BiH dr. Draganu Čoviću, za dugogodišnju podršku i doprinos radu i razvoju Studentskog centra.
Nakon svečanog dijela programa, druženje je nastavljeno na platou Centra uz glazbu i prigodan zabavni program. Nastup studenata Sveučilišta dodatno je upotpunio svečanost, koja je završena u ozračju zajedništva i mladosti.